O mnie

Dzień dobry. Nazywam się Renata Muszyńska. Zajmuję się rozwojem osobistym, nazywanym noetycznym. Z wykształcenia jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii, coachem i specjalistą ds. psychologii. Doświadczenie własne i troska o moich bliskich zadecydowały o tym, że zgłębiam również wiedzę na temat profilaktyki zdrowia i naturalnych metod wspierających leczenie. 

Noetyką, w jej neoklasycznej, a przede wszystkim chrześcijańskiej wersji, zainteresowałam się w 2004 r. na spotkaniach jednej ze szkół filozofii. Jawiła mi się wówczas jako ożywcze tchnienie dla poglądów, które wcześniej dobrze znałam, a które dotąd miały niewielki, raczej czysto teoretyczny wpływ na moje życie. Zrozumiałam, że noetyka jest po to, by nią żyć, by żyć prawdziwie i głęboko, a przy tym też poniekąd szczęśliwie. Potem dostrzegłam, że w życiu noetycznym można wzrastać. Tak więc powstał noetyczny rozwój, który rozumiem nie tylko jako proces poprawy jakości swojego życia czy uczenia się z własnych doświadczeń, ale przede wszystkim jako umiejętność wpatrywania się w swoje serce (intelekt, intuicję, wewnętrzny „głos”), odkrywania (odczytywania) swojego prawdziwego „ja” i podążania za tym odkryciem. 

Lubię zdrową kuchnię, spacery w otoczeniu przyrody, dobre książki, piękną muzykę oraz wydarzenia i dzieła, które wyrażają wyjątkowe talenty ludzkie. Swoje życie przeżywam, poszukując Bożego światła w moim sercu i zdarzeniach dnia codziennego.