Video

Życie duchowe - sens, cel i kształt

To projekt, który podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, na czym polega życie chrześcijanina, o co w nim chodzi i co jest jego istotą.  To przyglądanie się poszczególnym etapom wzrostu, wskazanie na  ich sens i cel. To także zwiastun książki pt. “Ojciec i syn. Szkic o rozwoju życia duchowego”, która stanowi fizyczny zapis tego projektu.

Książkę znajdziesz w zakładce prace autorskie.

Przeszkody utrudniające zmianę

To zwiastun 2,5-godzinnego filmu pt. “Przeszkody utrudniające zmianę – jak sobie z nimi radzić”, który obejmuje następujące zagadnienia: 1) Przeszkody utrudniające zmianę z perspektywy noetycznego rozwoju. 2) Sens zmiany w kontekście oczyszczenia biernego. 3) Przeszkody braku kontaktu z sercem: a) brak znajomości siebie (samopoznanie), b) rezygnacja z siebie i bierność: – brak przebaczenia sobie, innym, Bogu, – niepowodzenia, – lęk przed zmianą (mechanizmy obronne, zranienia, obraz Ojca). 4) Przejawy braku kontaktu z sercem (rola ofiary, depresja, gry, uzależnienia). 5) Inne przeszkody a) schematy zachowań, b) błędy myślowe, c) błędne przekonania, d) brak wiedzy i umiejętności, e) trudności w budowaniu relacji (komunikacja). 

Dostęp do nagrania możesz wykupić w zakładce prace autorskie.

Życie i rozwój wybitnych twórców

Jest to próba odpowiedzi na poszukiwania dzisiejszego człowieka swojego “ja” i własnego stylu życia. Przedstawia sylwetki słynnych filozofów epoki starożytności i średniowiecza, którzy wypracowali własne poglądy i indywidualny sposób życia. Projekt ma swoje odzwierciedlenie w książce o tym samym tytule, którą możesz kupić w zakładce prace autorskie.

Samopoznanie

To zwiastun 2 szkoleń z zakresu samopoznania pod tytułem “Bliżej siebie”. 

Szkolenie pierwsze “Bliżej siebie – samopoznanie dla każdego” to propozycja 10 ćwiczeń, ułatwiających poznanie siebie. Są to: 1. Podejmij pracę nad samopoznaniem. 2. Jak traktujesz swoje ciało? 3. Skorzystaj z mądrości swojego ciała. 4. Jak odczytujesz mowę ciała? 5. Zbadaj swoją odporność na stres. 6. Jakie przesłania wyniosłeś/aś z domu? 7. Jak pełnisz swoje funkcje? 8. Dokonaj autoprezentacji. 9. Odkryj swoją życiową misję. 10. Zaprojektuj swoją przyszłość.

Szkolenie drugie “Bliżej siebie – szkolenie dla zaawansowanych” to zestaw pytań oraz bezpłatne konsultacje po pisemnym udzieleniu odpowiedzi i przesłaniu ich na adres e-mail, który znajdziesz w zakładce kontakt. Pytania dotyczą następujących kwestii: 1. Kim jestem. Co dla mnie ważne? 2. Czym są dla mnie moje uczucia. Jak je traktuję? 3. Jak sobie radzę w sytuacjach trudnych. Jak traktuję problemy? 4. Jak wygląda moje życie z innymi ludźmi? 5. Jak się czuję. Jak traktuję swoje ciało? 6. Jak traktuję swoje zdrowie? 7. Jakie są moje pragnienia i potrzeby?

Więcej informacji o szkoleniach znajdziesz tutaj. Dostęp do ćwiczeń możesz wykupić w zakładce prace autorskie.